Sprievodca výsadbou jesennej záhrady Indiana

Sprievodca výsadbou jesennej záhrady IndianaWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sprievodca výsadbou jesennej záhrady Indiana

Jeseň sa rýchlo blíži a je čas začať plánovať jesennú záhradu! Je to skvelý čas na výsadbu a pestovanie na budúcu jar.

Predtým, ako sa pustíte do plánovania záhrady, prečítajte si tohto sprievodcu výsadbou jesennej záhrady a uistite sa, že máte jasno v tom, ako bude vaša záhrada a vegetačné obdobie fungovať.

Jesenné záhradníctvo a obdobie výsadby môže byť komplikované. Posledných pár dní leta je naplnených návalom aktivít na poslednú chvíľu, pretože je čas vrátiť sa do školy, dať deťom vedieť, kde budú najbližšie mesiace bývať, zbaliť starý dom a pripraviť sa na presťahovanie. do nového domova. Práve počas týchto šialených dní sa často pristihnem, ako trhám burinu, strihám odumreté steblá trávy a snažím sa stihnúť všetku svoju poslednú letnú výsadbu, aby sa všetko stihlo vysadiť do záhrady na budúci rok.

Okrem záhradkárčenia na poslednú chvíľu je dôležité pred začiatkom vegetačného obdobia myslieť na niekoľko vecí. Je skvelý čas zvážiť, v akom type sezóny budete pestovať a aké odrody plodín chcete pestovať. Na jar je potrebné veľa plánovať, ale môžete tiež získať náskok pred správnym výberom toho, čo zasadiť na jeseň.

Keď začneme premýšľať o návode na výsadbu jesennej záhrady, uvidíte, že je vhodný čas skontrolovať, či vaše paradajky, papriky alebo iné štipľavé papričky produkujú veľa kvetov a ovocia. Je to preto, že tieto druhy paprík, vrátane Jalapeño a Cayenne, sa vysádzajú na jeseň a niektoré zo svojich prvých plodov začínajú produkovať v lete. Paprika a baklažán sa vysádzajú aj na jeseň, nie sú však také veľké ako paradajky, uhorky a tekvica. Nielenže nie sú také produktívne, ale majú aj oveľa kratšiu sezónu zberu.

Ak premýšľate, či by ste mali začať s výsadbou už teraz na budúci rok, mám skvelý návod, ktorý vás prevedie tým. Tu je príspevok, ktorý nájdete v sprievodcovi výsadbou záhrady:

Ako vidíte, aj keď niektoré z nich môžu byť náročnejšie na pestovanie, všetky majú svoje miesto a sú skvelé na pestovanie a jedenie vo vašej záhrade.

Môžete tiež vidieť niektoré ďalšie rastúce rastliny, ktoré budete chcieť zasadiť ten rok. Veci ako okra a iné tekvice začnú prinášať ovocie o niekoľko mesiacov. Tie by mali byť vysadené v septembri.

Ak ich plánujete pestovať ako jesennú plodinu, môžete ich vysadiť aj teraz alebo až do polovice októbra.

Ak sa rozhodnete, že na budúcu jeseň zasadíte nejakú zeleninu, musíte si premyslieť, kde ju zasadíte. Existuje veľa možností, keď sa rozhodujete, kde pestovať plodiny.

Tu je niekoľko vecí, ktoré treba zvážiť:

Pôdne podmienky

Klíma

priestor

Svetelné podmienky

Prístup k vode

Čas výsadby

Semená na zasadenie

Vzdialenosť výsadby medzi rastlinami

Ak hľadáte semená na pestovanie, pri ďalšom nákupe produktov v obchode s potravinami môžete získať malé balenia semien. Tieto balenia semien sú skvelé na skladovanie a šetrenie na daždivé dni. Semená sa môžu skladovať pri izbovej teplote až rok, kým ich začnete sadiť.

Keď získate semená, ktoré chcete zasadiť, postupujte podľa pokynov na obale semien a o tom, ako svoje semeno zasadíte. V závislosti od toho, čo hovorí balenie, môžete zasadiť hneď, ako ich dostanete, alebo počkať na správny čas na výsadbu.

Čas na výsadbu semien je rôzny. Napríklad máte jahody, paradajky a papriku.

Paradajky a papriky sú nenáročné na pestovanie. Môžete ich zasadiť kdekoľvek, kde ich chcete pestovať, ak máte slnečné svetlo a miesto na zalievanie.

Jahody sú trochu iné. Musíte ich zasadiť na miesto s veľmi vysokou vlhkosťou. Budete ich chcieť zasadiť do skleníka, ktorý má veľmi vysokú vlhkosť.

V niektorých prípadoch môžete semená zasadiť v skleníku. Toto môže fungovať. Mali by ste preskúmať, či je to pre vás najlepšia voľba. Semená môžete tiež uchovávať pri izbovej teplote a počkať na správny čas na ich zasadenie.

Tu je niekoľko tipov, ktoré je potrebné zvážiť pri výsadbe semien:

Uistite sa, že máte dostatok miesta pre vaše plodiny.

Výber najlepšieho miesta pre vaše rastliny môže byť zložitý.

Ak vaša oblasť nemá prístup k vode, budete musieť zasadiť semená do pôdy, ktorá má prístup k vode.

Keď začnete sadiť semená, budete ich musieť starostlivo sledovať. Je dôležité udržiavať ich rovnomerne zalievané, aby boli vaše sadenice silné a zdravé. Rastliny a sadenice by ste mali zalievať trikrát týždenne.

V závislosti od druhu semien, ktoré vysádzate, je potrebné niektoré semená zasadiť v konkrétnom ročnom období. Napríklad v marci nemôžete pestovať semená brokolice v skleníku. Ak je vaša oblasť veľmi chladná, môže trvať dlhšie, kým vaše semená vyrastú.

Ak máte prístup do skleníka, možno ho budete môcť využiť vo svoj prospech. Semená môžete začať doma v skleníku a potom, keď je počasie dostatočne teplé, môžete ich preniesť do skleníka. Skleník poskytne rastlinám ochranu pred extrémnym chladom zimy.

Ak máte problémy s pestovaním semien, ktoré ste si kúpili, tu je tip, ktorý vám môže pomôcť. Mnohé z týchto semien sú ošetrené. Ak budete postupovať podľa pokynov na nádobe, vaše semená by mali fungovať dobre. Ak máte problémy s pestovaním semien, uistite sa, že používate pokyny a presne ich dodržiavate.

Nájdite si čas na preštudovanie balíčkov semien, aby ste určili najlepší spôsob pestovania semien, ktoré si kúpite. Ak nie ste oboznámení s týmto typom výsadby, prečítajte si o ňom, aby ste sa o ňom dozvedeli viac. Vaše záhradnícke zručnosti sa dajú zlepšiť učením sa nových techník, takže toto je jedna vec, ktorú by ste mali urobiť.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako nájsť nové nápady pre váš dom a záhradu, je jednoducho sa rozhliadnuť. Ak nie ste spokojní s nákupom nových vecí, skúste to, čo máte, predať ďalej. Môžete dokonca zarobiť trochu peňazí navyše!

Pre svoje rastliny používajte iba prírodné hnojivá a buďte veľmi opatrní, pokiaľ ide o to, aké hnojivo kupujete. Mnohé hnojivá sú toxické a ak sa chystáte pestovať kvety, je dôležité dbať na zvýšenú opatrnosť. Je to preto, že aj malé množstvo hnojiva, ktoré použijete, môže poškodiť kvety.

Teraz už viete, že na to nepotrebujete mať špeciálny záhradný pozemok


Pozri si video: Pieseň O Jeseni Song About An Autumn