Starostlivosť o rastliny Anthurium v ​​hindčine

Starostlivosť o rastliny Anthurium v ​​hindčineWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Starostlivosť o kvetináč Anthurium a rezaný kvet je veľmi nenáročný, pretože potrebujú len veľmi málo pozornosti, aby dlho vyzerali krásne. Keď je rastlina umiestnená v tme, bude dávať menej kvetov. Antúrie naozaj preferujú vysokú vlhkosť, takže napríklad v kúpeľni sa cítia najviac ako doma. Prečítajte si tiež: Tipy na zdobenie domácnosti: ako používať rastliny Anthurium. V zimnom období by sa mala rastlina Anthurium zalievať raz týždenne.

Obsah:
  • Rastliny, ktoré prinášajú nešťastie doma
  • Ako pestovať a starať sa o kubánske oregano
  • Sprievodca starostlivosťou o Anthurium: Ako pestovať rastlinu Anthurium a starať sa o ňu
  • 10 šťastných rastlín, ktoré do vášho domova prinesú bohatstvo, zdravie a lásku
  • 7 dôvodov, prečo potrebujete pokojnú rastlinu ľalie vo svojom dome
  • Séria starostlivosti o izbové rastliny Pt. 1: Požiadavky na svetlo
  • 15 izbových rastlín absorbujúcich vlhkosť a udržiavanie teploty
  • A - Z Index Zoznam izbových rastlín
  • Anthurium Izbové rastliny
POZRITE SI SÚVISIACE VIDEO: Tipy na starostlivosť o rastliny Anthurium/Izbová rastlina Anthurium

Rastliny, ktoré prinášajú nešťastie doma

Tento dokonalý sprievodca starostlivosťou o antúriu vám pomôže pri pestovaní a starostlivosti o vašu rastlinu antúria. Anthurium je lákavá okrasná izbová rastlina, ktorá priťahuje záhradných nadšencov vďaka príjemnému tvaru a farbe rastliny.

Je známy pod mnohými ďalšími názvami, ako napríklad kvet plameniaka, chvostový kvet, čipkový list atď. Anthurium je najväčší rod z čeľade áronovitých, Araceae s viac ako odrodami kvitnúcich rastlín. Túto rastlinu však možno pestovať aj vonku v tieni. Anthurium dobre rastie vo vlhkej pôde bohatej na organické látky.

Na správne pestovanie tejto rastliny stačí udržiavať dostatok vlhkosti, ktorú rastlina vyžaduje, a nie viac. Týmto spôsobom zabezpečíte dobrý rast vašej rastliny. Ak chcete pestovať svoju rastlinu alebo sa o ňu starať, pre lepšie pochopenie si pozorne prečítajte článok o návode na starostlivosť o antúriu, nenechajte si ujsť žiadne body uvedené v článku.

Ide o tropickú rastlinu, ktorá pre správny rast vyžaduje dennú teplotu v rozmedzí 27 až 30 stupňov Celzia. Táto rastlina sa dá ľahko pestovať na jar av lete, takže ak plánujete pridať antúriu do vašej vnútornej záhrady, skúste si ju na jar av lete kúpiť priamo z najbližšej rastlinnej škôlky.

Anthurium dobre rastie vo veľmi ľahkej, voľnej, stredne poréznej pôde, ktorá je bohatá na organickú hmotu a má pH okolo 6. Dôkladne ich premiešajte a nalejte do pestovateľskej nádoby, ktorá má aspoň tri až štyri dobré drenážne otvory na drenáž. Udržujte túto rastlinu v polotieni, ak ju pestujete vonku, inak ak chcete túto rastlinu ponechať v interiéri, umiestnite kvetináč na miesto, kde môže dostať tri až štyri hodiny nepriameho slnečného žiarenia. Neuchovávajte túto rastlinu pri veľmi slabom osvetlení, pretože ich udržiavanie pri slabom osvetlení spomalí rast tejto rastliny.

Osvojte si najinteligentnejší spôsob zavlažovania rastlín i. Svoju antúriu rastlinu radšej zalievam len vtedy, keď sa zdá, že centimetrová vrstva ornice je suchá. Zavlažte hrniec miernym množstvom vody a po nanesení vody do kvetináča skontrolujte, či správne odteká.

Nadmerné zalievanie a podmáčaný stav v kvetináči môže spôsobiť hnilobu koreňov v rastline. Zistilo sa tiež, že veľké množstvo hnojív môže túto rastlinu poškodiť. Raz za dva mesiace aplikujte hrsť akéhokoľvek organického kompostu. Používam neem Khali, pretože poskytuje živiny a zároveň chráni rastlinu pred napadnutím hubami a baktériami. Anthurium nie je náchylné na väčšinu škodcov a chorôb. Avšak v závažných prípadoch múčnatky, strapky, vošky, roztočce atď.

Ak si všimnete niektorý z nich, nastriekajte na vašu rastlinu roztok neemového oleja, aby ste kontrolovali zamorenie. Prerezávanie antúria je nevyhnutné na udržanie zdravej rastliny. Ak uvidíte mŕtvu alebo chorú časť rastliny, okamžite ju odstráňte. Výmena kvetináča pomáha zvýšiť rast rastliny. Črepník vo vegetačnom období zmeníte veľmi jednoducho.

Či už ste si kúpili novú rastlinu, alebo vaše staré korene rastlín začali vychádzať z kvetináča cez drenážne otvory na dne. Rastlinu vyberte zo starej nádoby veľmi opatrne bez poškodenia koreňa. Opatrne odstráňte všetky nečistoty z koreňov rastliny. Vezmite nádobu väčšiu ako predchádzajúca s dobrými drenážnymi otvormi a nalejte zmes na zalievanie do nádoby, pričom na vrchu ponechajte jeden až dva palce.

Pomocou akéhokoľvek záhradníckeho náradia vykopte dostatočnú jamu, aby ste v nich upravili korene, umiestnite do nej rastlinu a zakryte základňu rastliny zmesou do kvetináčov. Jemne rukou zatlačte na základňu rastliny, aby ste rastlinu zafixovali. Do hrnca naneste malé množstvo vody. Za pár dní sa rastlina v novom kvetináči správne usadí.

Postupujte podľa bodov uvedených v článku poľnohospodárskej recenzie o starostlivosti o antúriu. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa poľnohospodárstva alebo domáceho záhradníctva, komentár nižšie. Dôležitý bod: Táto rastlina je jedovatá, preto ju uchovávajte mimo dosahu detí a domácich zvierat. Zaobchádzať opatrne. Po dotyku si dôkladne umyte ruky. Aditya Abhishek je študentkou poľnohospodárskej vedy, ktorá sa zameriava na vzdelávanie a poskytovanie vedomostí o poľnohospodárstve a záhradníctve.

Vytvoril Agriculture Review ako spoločnú platformu pre všetkých nadšencov prírody, aby sa naučili lepšie postupy v poľnohospodárstve a záhradníctve. Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Uložte moje meno, e-mail a webovú stránku v tomto prehliadači, aby ste mohli nabudúce komentovať. Preskočiť na obsah. Predchádzajúci Predchádzajúci. Ďalej Pokračovať. Podobné príspevky. Pridaj komentár Zrušiť odpoveď Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

hindčina angličtina. Prepnúť ponuku Zavrieť. Hľadať: Hľadať.


Ako pestovať a starať sa o kubánske oregano

Rodina rastlín Arum zahŕňa viac ako druhov rastlín bežne označovaných ako antúria. Ich rozsah je veľkosť, tvar a farba, ale sú podobné vo vzhľade a použití. Kvet antúria vytvára kvety v tvare srdca, ktorých farba sa pohybuje od zelenej alebo bielej až po odtiene ružovej a žiarivo červenej. Tieto kvety sú skutočne upravené metliny, nazývané spathes. Skutočným kvetom rastliny antúria sú drobné kvietky, ktoré lemujú mäsitý vnútorný bodec nazývaný spadix. Táto tropická rastlina sa prispôsobí takmer akémukoľvek prostrediu a po celý rok produkuje nové kvety, vďaka čomu má povesť pohostinskej rastliny. Má však aj iné významy.

Rastliny vlievajú do našich životov energiu, ktorej sa nevyrovná žiadna iná domácnosť v Indii, ktorá rastie a uctieva už celé veky.

Sprievodca starostlivosťou o Anthurium: Ako pestovať rastlinu Anthurium a starať sa o ňu

Nie je to však všetko o estetike – izbové rastliny dokážu zaútočiť aj na zdravotné benefity. Od liečivých síl rastliny Aloe Vera až po vlastnosti ľalie mieru prečisťujúce vzduch, tu je náš sprievodca piatimi najlepšími izbovými rastlinami, ktoré nielenže prinesú do domova trochu zenu, ale pomôžu vám aj ľahšie dýchať. Rastlina aloe vera je štýlovým a praktickým doplnkom do domácnosti. Táto sukulentná rastlina čistí vzduch od formaldehydu a benzénu – dvoch chemikálií bežne sa vyskytujúcich v čistiacich prostriedkoch pre domácnosť – a má tiež úžasné liečivé vlastnosti. Gél vo vnútri listov je plný vitamínov a je prirodzene antibakteriálny, vďaka čomu je ideálny na ošetrenie menších poranení a popálenín vrátane spálenia od slnka. Existujú tiež dôkazy, že gél z aloe vera môže pomôcť zlepšiť stavy suchej pokožky, ako je ekzém a psoriáza. Ak chcete využiť liečivú silu tejto rastliny, jednoducho odlomte list, otvorte ho a potierajte vnútrom listov postihnutú oblasť, aby ste získali okamžitú úľavu. TIP NA STAROSTLIVOSŤ: Rastlina Aloe Vera miluje slnečné miesto, preto ju umiestnite na kuchynský parapet, kde môže, nielen absorbuje svetlo, ale buďte po ruke, aby ste utíšili aj prípadné popáleniny v kuchyni.

10 šťastných rastlín, ktoré do vášho domova prinesú bohatstvo, zdravie a lásku

Klepnutím na nižšie uvedené odkazy na kategórie zobrazíte súvisiace okno na vrátenie a prípadné výnimky pre vrátenie. Náhrada bude vrátená iba vtedy, ak sa zistí, že položka nebola poškodená, kým ste ju mali, alebo sa nelíši od toho, čo vám bolo odoslané. Ak dostanete poškodený, chybný alebo nesprávny produkt, môžete požiadať o výmenu alebo vrátenie peňazí. Poznámka: Uchovávajte položku v pôvodnom stave s pripevnenými štítkami MRP, používateľskou príručkou, záručnými listami a originálnym príslušenstvom v balení výrobcu. Vrátenie peňazí je možné len v prípade, ak sa zistí, že položka nebola poškodená, kým ste ju mali, alebo sa nelíši od toho, čo vám bolo odoslané.

Okrem toho, že je to skvelý doplnok do vášho domova, rastlina antúria môže tiež podnietiť zvedavosť a konverzáciu.

7 dôvodov, prečo potrebujete pokojnú rastlinu ľalie vo svojom dome

Anthurium je rod viac ako 1 druhov pozostávajúcich z kvitnúcich rastlín a bylín, ktoré rastú ako epifyty alebo suchozemské rastliny. Listy tohto druhu sa líšia tvarom a rastú v zhlukovom tvare. Kvety sú malé a často dokonalé, čo znamená, že nesú ženskú aj mužskú štruktúru na reprodukciu. Kvety rastú v zhlukoch na spadixe a tvoria špirálovitý tvar. Spathe sa nachádza tesne pod spadixom a môže mať kopijovitý, zakrivený alebo plochý tvar. Plody vyrastajú z kvetu na spadixe.

Séria starostlivosti o izbové rastliny Pt. 1: Požiadavky na svetlo

Hoya je pôvodná ázijská rastlina predstavená škótskym botanikom Robertom Brownom a pomenovaná na počesť botanika z 18. storočia Thomasa Hoya. Záhradkári ju dnes považujú za voňavú tropickú kvetinu nenáročnú na údržbu. Pestujú pomaly až mierne a vonku by sa mali vysádzať na jar alebo začiatkom leta. Novšia taxonómia zaraďuje rod do čeľade Apocynaceae dogbane. Hoci hoya nie je ťažké vysloviť, môžete radšej volať rastliny jedným z ich ďalších bežných mien, vrátane voskovky, voskovky, indickej povrazovej rastliny, porcelánovej kvetiny alebo medovky. Kvety Hoya rastú v zhlukoch v tvare gule, podobne ako hortenzie mophead. Každý zhluk môže obsahovať až 40 jednotlivých kvetov, ktoré sú pevne zbalené. Jednotlivé kvety vyzerajú perfektne.

Dracaena reflexa robí peknú izbovú rastlinu a ľahko sa pestuje. Zistite, kedy zalievať a hnojiť, ako rozmnožovať túto rastlinu Dracaena.

15 izbových rastlín absorbujúcich vlhkosť a udržiavanie teploty

Bežne známy ako Pleomele alebo Song of India, je to jeden z dekoratívnejších druhov Dracaena, ktorý sa pestuje v interiéri. Prameny žltých pruhovaných zelených listov sa špirálovito krútia vzpriamene a dosahujú výšku asi 90 cm. Jeho kompaktný tvar a pomalý rast z neho robia ideálny akcent miestnosti. Umiestnite mladú rastlinu na podstavec na rastlinu.

A - Z Index Zoznam izbových rastlín

SÚVISIACE VIDEO: Ako pestovať Anthurium / Starostlivosť o rastliny Anthurium

Pozrite si zoznam druhov. Rod pochádza z Ameriky, kde je rozšírený od severného Mexika po severnú Argentínu a časti Karibiku. Anthurium je rod bylín, ktoré často rastú ako epifyty na iných rastlinách. Niektoré sú pozemské. Listy sú často zoskupené a majú premenlivý tvar.

Veľkú časť malebnej krásy prírody nahradili husto obývané oblasti, ktoré sa rozprestierajú na míle od mestských centier.

Anthurium Izbové rastliny

Vďaka svojim atraktívnym a dlhotrvajúcim kvetom je Anthurium obľúbený ako exotická plodina rezaných kvetov, ako aj ako kvitnúca plodina v črepníkoch. Pestovatelia najčastejšie hlásia dve bakteriálne choroby a tri plesňové choroby vo svojich komerčných skleníkových prostrediach. Tento článok poskytuje pokyny na identifikáciu a liečbu chorôb, ktoré sa môžu vyskytnúť počas komerčnej skleníkovej produkcie Anthurium. Anthurium, bežne známy ako kvet plameniaka, havajská rastlina lásky, cresta de gallo alebo jazyk ohňa, má takmer 1 druh, čo z neho robí najväčší rod v rodine rastlín Araceae. Rastové návyky sa líšia v závislosti od druhu; niektoré sú suchozemské, iné epifytické Chen et al. Väčšina kultivarov Anthurium s rezanými kvetmi sú výbery Anthurium andraeanum, epifyticky rastúcej rastliny pochádzajúcej z Kolumbie a Ekvádoru. Veľké červené kvety produkované kultivarmi Anthurium andraeanum sú pre spotrebiteľov veľmi dobre rozpoznateľné Obrázok 1.

Dieffenbachia, bežne známa ako nemá trstina, je perfektná izbová rastlina, ktorej sa darí aj pri zanedbaní! Veľké, pestré široké listy s jasnými farbami môžu ozdobiť každú domácu výzdobu! Okrem vzhľadu existuje niekoľko ďalších výhod Dieffenbachie, o ktorých sa hovorí nižšie! Podľa nedávnej štúdie môže byť vnútorný vzduch rovnako znečistený ako vonkajší a môže spôsobiť bolesti hlavy, závraty, nevoľnosť a alergie.


Pozri si video: Ako sa starať o orchideu Phalaenopsis - Donáška kvetov - Galéria Kvetín